Jmenuji se Lukáš (Luky), tento blog je můj a mojí ségry Veroniky (Unka). Chodíme bez bot v ponožkách ve škole i venku protože se nám to líbí a je nám to příjemné. Ve škole ségra od 6, já od 7 třídy ZŠ denně, potom i na střední. Já už jsem ze školy vyšel a chodím do zaměstnání kde musím mít obuv, ale v ponožkách chodím občas venku, ségra ještě chodí na střední, ale venku také občas v ponožkách chodí. Protože víme že je více liddí s touto zálibou a protože byl zrušen Clarisy blog který byl na stejné téma a který pro nás byl trochu vzorem, rozhodli jsme se udělat něco podobného a pokračovat. Tento blog by měl být jednak pro žáky a studenty kteří ve škole chodí v ponožkách nebo bosi ať k tomu mají jakýkoliv důvod, ale také pro každého kdo alespoň občas chodí v ponožkách venku a v místech kde se obvykle nosí boty. Jak se bude blog vyvíjet bude záležet i na vás, budeme rádi když nám budete posílat fotky, články a odkazy na toto téma. Chtěli bychom aby tento blog byl spíše o chození v ponožkách a punčochách než úplně bosky, protoře bosých blogů a webů již existuje několik. Ale příznivci chození úplně bosky budou také vítáni.


Dotaz

25. září 2019 v 9:39 | Luky |  Různé nápady a myšlenky
Ahoj, jen takový trochu odborný dotaz, možná už jsem se i kdysi ptal, ale snad nevadí. Týká se to především žen, nevím, jak moc na tento web chodí. Teď k dotazu. Čím dál více že má čím dál více problémů s nohama a deformitama. Zabývá se fyzickou antropologií a výzkumy to potvrzují. Zajímalo by mne, zda při lékařských prohlídkách věnují doktoři při kontrole pozornost i vašim nohám, popřípadě zda se chůze naboso nějak pozitivně nebo též negativně projevuje na struktuře a flexibilitě vašich nohou a je to třeba patro právě při lékařských nebo sportovních prohlídkách. Díky moc a mějte se!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Luky: Moje nohy kontrolovala naposled dětská lékařka když jsem byl na základce, od té doby ne. Nevšiml jsem si že by se nějak změnila struktura nohou tím že občas chodíme bosi. Ségra také nepoznává nějaké změny, přijde nám to normální. Když jsem byl v létě na koupáku s klukama, nepřipadalo mně že by moje nohy byly jiné než ostatních.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evka | E-mail | 8. října 2019 v 15:52 | Reagovat

Při běžných prohlídkách v ordinacích praktických lékařů se nejspíš pozornost nohám pacienta až tak nevěnuje, pokud si pacient nestěžuje na nějaké problémy. V nemocnici ale ano, zvlášť pokud jde o pacienta s diabetem. Ze zkušeností z praxe v nemocnici vím, že pacienti často trpí nejrůznějšími defekty a onemocněním nohou, od mykóz se kterými se setkávám nejčastěji, přes plantární fascitidu až po poruchy prokrvení. Je toho opravdu hodně. Řada pacientům ale péči o nohy zanedbává. Někdy je to opravdu dost síla. Kolikrát nechápu, že to to těm lidem nevadí s těmi nohami nic nedělat a mít je v tak žalostném stavu. S pacientem, který je zvyklý chodit bosky, což pomáhá nejen zdraví nohou, ale posiluje i prokrvení, imunitu a spoustě dalších věcí se v nemocnici málokdy setkám. Teda abych to uvedla na pravou míru, je možné se s nimi setkat, ale až ve vyšším věku.

2 Vendula | 10. října 2019 v 13:20 | Reagovat

Já teda neznám žádnýho doktora, kterýmu by se chtělo jen tak hrabat v nohách někoho jinýho. Kórt u kluků to musí být docela síla, protože ty čuňata jsou schopný nosit jedny ponožky třeba tři dny. To musí být pak síla, když si ty boty v ordinaci sundaj. Takže podle mě to kontrolujou, jen když musej. Já sice většinou přezutí sebou nenosím a tak vytírám ponožkama chodby školy, takže je mívám dost špinavý, ale ponožky si zase každý den beru nový.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz .
 

Aktuální články

Reklama