####
Proč chodím bosky?
Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 32    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  


11.10.2015 17:59   lidský:      Výstup na horu Klet´         
Zdravím všechny chodící bosky . Po krátkém tréninku jsem už dvakrát vyšlápl bos na horu Kletˇ,nad parkovištěm jsem sundal boty a vyrazil!Byl to bezva pocit volnosti a překvapivě , jehličí a klacíky nijak nepíchaly. Na tuto horu chodím pravidelně už 10 let v sobotu a tak mě všichni znají a hesla kde máš boty a já na ně , že boty šetřím jsem použil mnohokrát nežli jsem vylezl nahoru. Shodou okolností tuto sobotu byl den duševního zdraví a já mnoha lidem připadal jako blázen, málo oblečený a ještě bos!
Bylo to moc fain!
L.

23.5.2016 7:16   Lucima:      Bosky         
Ahoj,jak to děláte v létě?Když ten chodník je úplně rozpálený?Viděla jsem pana v zimě ,bylo něco pod 0 ,sníh a on si vesele šel bez bot,ponozek.Nohy měl červené a mě by asi někde upadly.O bezdomovce nešlo..Jinak bos chodím jen v blízkém okolí bydliste,se psem,okolo domu.Vadilo by mi ve městě jak by na mě lidi koukaly a měly by ty své chytre průpovídky..Dokonce jsem někde četla příběh pana Bosáka že ho vyhodily z obchodního domu protože neměl boty a nesplňoval naky jejich podmínky.. Smutné

23.5.2016 8:57   lubo:      bosky         
Ahoj, horúce chodníky na viac ako pár sekúnd nezvládam ani ja, a sneh tak na pár minút :) ale inak si dovolím ísť bosý v lese aj po meste (aj keď po meste menej, kvôli sklu a tým horúcim chodníkom). Čo sa týka reakcií ľudí, mám pocit, že sa to zlepšuje, kedysi ma komentovali dospelí aj deti, teraz si to dospelí prakticky vôbec nevšímajú a občas sa iba ozve nejaké dieťa. A tento víkend som u nás v Bratislave v lesoparku videl viac bosých, ako za posledných 10 rokov spolu - z toho jeden behal po dosť drsnom betóne - možno to začína byť pre ľudí viac zaujímavé.

25.5.2016 0:15   MG:      Re: Bosky         
Rozpálený asfalt je hodně nepříjemný. Většinou se tomu dá vyhnout: stinná strana ulice, žulový obrubník chodníku apod. Bílé čáry na přechodu ulice jsou chladnější než černý asfalt (vida, další benefit bosochodectví je zvýšení bezpečnosti silničního provozu, protože motivuje chodce k přecházení na značených přechodech a ne tam, kde je to zrovna napadne). A když to jinak nejde, použít "záchranné" ponožky nebo dokonce boty není žádná ostuda.

26.6.2016 13:37   Matej:      Re: Bosky         
Ale dá sa aj na ten asfalt zvyknúť. Chodiť sa po ňom v pohode dá, len stáť na jednom mieste už páli. No uznávam, že pre človeka, ktorý nie je zvyknutý chodiť bosý, už len letmý kontakt s horúcim chodníkom spôsobuje bolesť. Osobne si myslím, že by bolo oveľa viac bosých ľudí, ale odrádza ich ten rozp......zobrazit celý příspěvek
Ale dá sa aj na ten asfalt zvyknúť. Chodiť sa po ňom v pohode dá, len stáť na jednom mieste už páli. No uznávam, že pre človeka, ktorý nie je zvyknutý chodiť bosý, už len letmý kontakt s horúcim chodníkom spôsobuje bolesť. Osobne si myslím, že by bolo oveľa viac bosých ľudí, ale odrádza ich ten rozpálený asfalt. V zime zase sneh. Ak s touto záľubou človek nezačne aktívne už na jar, keď ostatní ešte zo zvyku nosia zimné čižmy, tak na také príležitostné letné bosé prechádzky po meste, čo je prípad asi väčšiny ľudí, môže zabudnúť, resp. si to naplno neužije, pretože pokožka na chodidlách na to nie je pripravená.