####
Proč chodím bosky?
Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 32    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  


10.6.2015 8:19   karel:      bos za volantem         
Vážení, co to tady s odpuštěním blekotáte za nesmysly - chybí mi 1 cm podrážky. Chcete snad říci, že máte po usednutí do auta tak napevno naprogramované natažení nebo pokrčení nohy, že vám chybí centimetr? Když vám posunu sedadlo o 5 cm dozadu, tak nedosáhnete na pedály? To já teda sednu a dám nohu na pedál, ať už s botou nebo bez ní. A můžu ríci, že bosky to je nesrovnatelně lepší. Mnohem větší cit a neobstojí ani další nesmysl, že spocené chodidlo může po pedálu sklouznout. Potí se akorát noha obutá.

12.6.2015 7:59   kablah:      poděkování         
Děkuji všem za cenné rady a skvělé argumenty. Nejvíc mě pobavil kanystr s pumpičkou na ochlazení rozpáleného asfaltu :-)
Je pravda, že mezi blízkými přáteli jde stud stranou. Dokonce se někteří ke mně přidají, když si to štrádujeme v lese. Jeden kamarád mi začal radit, abych šlapala ve smůle, pak......zobrazit celý příspěvek
Děkuji všem za cenné rady a skvělé argumenty. Nejvíc mě pobavil kanystr s pumpičkou na ochlazení rozpáleného asfaltu :-)
Je pravda, že mezi blízkými přáteli jde stud stranou. Dokonce se někteří ke mně přidají, když si to štrádujeme v lese. Jeden kamarád mi začal radit, abych šlapala ve smůle, pak se mi na chodidla krásně nalepí listí a jehličí. Na to jsem mu s úsměvem řekla, že to bych mohla chodit klidně v botách. Že chodím bosky protože mě to baví. A on logicky dodal: "To až my nebudeme mít na boty, tak ty budeš ve výhodě" :-) A druhý kamarád se mi zeptal, na co ty boty vlastně potřebuju (nechodím bosky pořád, zatím to ještě střídám, občas mě už bolí chodidla a potřebuju si odpočinout), tak jsem mu vysvětlila, že například v trní se bosky chodit nedá anebo právě po rozpáleném asfaltu.
Největší odvahu projevím, až půjdu bosky do jídelny na oběd. Zatím jsem k tomu nedospěla :-(

12.6.2015 9:37   Martin:      Re: poděkování         
Rádo stálo, jak říkával pan Kaplan. K tomu vašemu kamarádovi, který vám uznal výhodu, až ostatní nebudou mít na boty: Také jsem jednou v rodině argumentoval (z legrace a velmi doufám, že to byla pouze fantazie, i když ve světle nových událostí ve světě nevím.....)- až bude tak zle, že budeme muset u......zobrazit celý příspěvek
Rádo stálo, jak říkával pan Kaplan. K tomu vašemu kamarádovi, který vám uznal výhodu, až ostatní nebudou mít na boty: Také jsem jednou v rodině argumentoval (z legrace a velmi doufám, že to byla pouze fantazie, i když ve světle nových událostí ve světě nevím.....)- až bude tak zle, že budeme muset utéct do lesů, budu se o vás starat, protože vy nebudete schopni pohybu.
Chození bosky v lese a na loukách je super a lidi to akceptují více než chození bosky po městě. Borcem sa stanete, až si zajdete, jak říkáte, bosky na oběd (to se rázem stanete v celé firmě známou) nebo si dáte procházku městem a budete nakupovat. Tak ať se do tohoto levelu brzy dopracujete! Počítejte ovšem s tím, že pocitu studu, strachu nebo něčeho jiného se budete zbavovat déle, to se neodpárá jednou akcí. Je to takový step-by-step. Já jsem první léto bojoval. Nejlepší je, když vás osloví nějaký klaďas, kterému se to také líbí, ale dělá to jenom doma nebo na zahradě a ploužit městem se ještě neodvážil. Takového můžete dobromyslně lámat a zvedne to vaši odvahu. Vysloveně negativních reakcí se mi nedostalo.
Tak zdar a sílu!

12.6.2015 10:51   MG:      Re: poděkování         
>...až půjdu bosky do jídelny na oběd...
Nemůžu si odpustit varování: když se náhodou rozbije talíř, není dobré kopat do střepů - viz Igy: smůla...
Navrhuju sázku, že pocit po této akci bude něco jako "takové sbírání kuráže, a přitom to bylo tak snadné". A o co? Mohlo by to být vykonání něčeho ještě drzejšího, než jít do jídelny na oběd.
Tak jo?

16.6.2015 9:52   kablah:      Re: poděkování         
Díky za varování - kopat do střepů tedy nebudu:-)
Tak jo, dám vědět, až budu mít za sebou první oběd naboso a jaké jsem měla pocity. Zatím "sbírám" reakce na chodbě, kde se známe s kolegy i jmény. (V jídelně jsem pro mnoho lidí anonymní.) Jedna kolegyně mi řekla, že závidí,že chodím bosky a druhá řekla, že chodí jen v kanclu (a doma a na zahrádce) a že na chodbu ještě nedošla :-) Tak jsem ji povzbudila a řekla, že se příště třeba pokáme naboso obě.