BOSKY a NABOSO - zpět na úvod
Ohodnoťte tento článek 2.3Ostatní
Spasí bosí svět?      Vývojová stadia      Tělesná výchova
      Nejde o perverznosti      Chvála bosonohým      Wikipedia      Proč chodím bosky?      

Přezutí do hodin tělesné výchovy:
Máš dvě možnosti. Buď vhodnou sportovní obuv, do tělocvičny zásadně čistou a nepoužívanou nikde venku. Nebo se zout a cvičit zcela bosky.

Ta volba je na tobě, nikdo tě nenutí, není-li k tomu zvláštní důvod s ohledem na druh cvičení, abys byl obutý nebo bosý. To, že tě nikdo nenutí ale neznamená, že ti nikdo nic nedoporučuje.

Možná od rodičů nebo skrze nějaký časopis dostaneš radu, aby ses obouval. Obutí chrání tvé prsty před nakopnutím, chodidla před ušpiněním, choulostivého před nachlazením. Máš jistotu, že nestoupneš na nějaký připínáček, nezadřeš si třísku, je to ochrana před šířením nějakých kožních přenosných problémů. Určité malé riziko tu opravdu je, a pokud jej nechceš podstoupit, obouvej se.

Ale měl bys také vědět, že boty tě o hodně připravují, a že to malé riziko může znamenat spoustu jiných zdravotních kladů, příjemných pocitů a poznání.

Bosé nohy se rychle otuží, chodidla aktivizují přirozený cit, svaly na nich se posílí, fungovat začnou energetické dráhy spojující chodidla s vnitřními orgány tvého těla. To má vliv i na činnost mozku a intelektové schopnosti! Časem se pokožka na chodidle stane odolná proti puchýřům, bosé nohy se nepotí, informace vysílané do mozku automaticky podporují správné držení těla a rovnováhu pohybu. Kdo chodí bos, začne časem také o různých věcech kolem sebe přemýšlet jinak – citlivěji, méně sebestředně a sobecky.

Toto poznání mne vede k tomu, abych vás ke cvičení naboso sice nijak nenutil, ale povzbuzoval vás k němu. Nemusíte se tedy obávat, že bych vás hodnotil hůře jen proto, že se vám nechce vzdát se práva na pohodlí svých bot, to ani v nejmenším. Pomáhat k odvaze vzdát se tohoto pohodlí však budu.

Zingy 13.3.2004

Komentáře k článku: Vložit nový komentář vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet komentářů: 0    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )


Dosud nebyl vložen žádný komentář.