BOSKY a NABOSO - zpět na úvod
Ohodnoťte tento článek 2.5Pro a proti
z hlediska   zdravotního      hygienického      estetického      společenského      ekonomického      

   
   "ještě tak po trávě nebo v písku na pláži, ale jinak.. fuj.. samá špína.."

Zase vedle. Na první pohled se zdá, že co je černé, je špinavé a tudíž "nehygienické". Není to tak. Největší semeniště obávaných "choroboplodných zárodků" jsou patrně madla nákupních vozíků, mikrofony telefonů apod.
Především ale třeba kornout zmrzliny nebo krajíc chleba většinou nedržíme nohou, ale rukou.
Navíc také zašpiněné nohy alespoň některé z nás přimějí k častějšímu mytí, takže tento efekt je vlastně kladný.
Obava z toho, že bychom mohli tímto způsobem "něco chytit", opravdu není opodstatněná.

   
Každý to zná, a až na zcela nepatrné výjimky je to všem nepříjemné: "smradlavé nohy". Člověk, kterého to postihne, má problém. Zkouší vodičky, prášky, maskuje zápach jiným zápachem ze spreje. Stydí se přijít na návštěvu, kde by se případně měl zout, z obavy, aby ostatní neomdlévali.

Příčinou jsou (schválně, co čekáte?) - ano, boty. Přesněji: ne přímo boty, ale prostředí, které v nich panuje. Velká vlhkost a stálá teplota, to je přímo ideální živné prostředí pro bakterie, které to způsobují.

Ve stejné míře to platí nejen pro tuto "pouze kosmetickou" záležitost, ale i pro závažnější infekce, plísně,...

Tak už dost. Účinná reklama musí svoje oběti nejprve vystrašit a potom nabídnout spásné řešení. Vystrašení už je hotovo, spásné řešení určitě znáte.


Komentáře k článku: Vložit nový komentář vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet komentářů: 7    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]  [ 2 ]  


21.3.2015 9:50   MG:      Re: domů a ven         
>...tak tam měli škopek s vodou...
Taky jsem kdysi viděl na YouTube reportáž o nějaké paní, "hardcore barefooter 24/7". Ta měla na zápraží nízkou bedýnku s čistým pískem, kterou používala jako rohožku.
Jinak se zdá, že boty nanesou do domu daleko víc smetí než bosé nohy, které maj......zobrazit celý příspěvek
>...tak tam měli škopek s vodou...
Taky jsem kdysi viděl na YouTube reportáž o nějaké paní, "hardcore barefooter 24/7". Ta měla na zápraží nízkou bedýnku s čistým pískem, kterou používala jako rohožku.
Jinak se zdá, že boty nanesou do domu daleko víc smetí než bosé nohy, které mají něco jako "samočisticí schopnost", kdežto na botách zůstává bláto ve vzorku podrážky. A nemusejí to být jen nechvalně známé "pilky" z minulého století.
Dobrá je taky "vícestupňová rohožka" - nejprve hrubá, třeba kartáče (taky je to masážní nástroj), a poslední je zbytek koberce.

29.6.2016 10:57   Matej:      Re: domů a ven         
Nuž, budeš musieť častejšie umývať podlahu :D Toto určite nie je dôvod, prečo deťom zakazovať, aby chodili bosé. Len ich treba viesť k tomu, aby si zvykli, že doma musí byť čisto. Na tvojom mieste by som nechal na verande nachystaný lavór s vodou a uterák a dohliadol na to, aby sa v ňom umývali. Ono......zobrazit celý příspěvek
Nuž, budeš musieť častejšie umývať podlahu :D Toto určite nie je dôvod, prečo deťom zakazovať, aby chodili bosé. Len ich treba viesť k tomu, aby si zvykli, že doma musí byť čisto. Na tvojom mieste by som nechal na verande nachystaný lavór s vodou a uterák a dohliadol na to, aby sa v ňom umývali. Ono ak nie je vonku mokro, tak si stačí len trocha utrieť nohy do rohožky. Ja to tak robím bežne, keď nemám veľmi špinavé chodidlá a doma máme rozhodne čisto. Vysávame, umývame dlážku tak cca každé 2-3 dni. Ver tomu, že cez otvorené okno sa ti dostane do domu oveľa viac špiny a prachu z vonku než na chodidlách. :)