####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3312    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]   ... [ 663 ]  


4.3.2008 11:47   paja781p:      Re: dodatek ke svobodám         
no,já řidič nejsem,ale slyšel jsem,že v německu je prý zakázáno řídit bos,nebo bylo,nevím jak je to dnes.O bývalých východních němcích je známo,že chodit a řídit naboso nebyl pro ně problém a proto tam udělali zákaz/prý bezpečnostní důvody/.Čili staví-li policajt a dotyčný řídí bos,tak platí pokutu.

5.3.2008 20:51   doki:      Re: dodatek ke svobodám         
Ja naboso ridim cele leto. S rizenim neni zadny problem, ani zakon to nikomu nezakazuje (zatim). Jen doporucuji, pokud mate sebou boty, nenchavat je pod sedackou ridice, kde by mohly prekazet.
Spise naopak, po delsi dobe je nezvyk ridit opet v botech.

6.3.2008 10:32   Fandaprovec:      Re: dodatek ke svobodám         
Já na to mám názor zcela jasný, naopak některá obuv může z pedálu díky např. vlhkosti sklouznout, některá nepříliš pevně uchycená na noze pak taky. Jediná otázka je, aby volně položená bota se nějak nedostala pod pedál a nezabránila brždění nebo naopak razantnímu přidání plynu je-li to potřeba. Jinými slovy - mě se to zdá bezpečnější. (Pokud mě nějaký přiblblý předpis nedonutí se snažit obout za jízdy ve chvíli, kdy se blížím ke kontrole.)

10.3.2008 15:38   paja781p:      Re: dodatek ke svobodám         
já,jako neřidič s váma plně souhlasím,vždycky nějakej chytrej vymyslí připitomělej předpis.Jestli pojedete do německa,raději si to ověřte,jestli to platí dneska,mohlo se lecos změnit od doby,kdy jsem tohle někde četl/asi před 4-mi lety/

10.3.2008 21:11   MG:      Re: řízení naboso         
K tomuhle tématu ještě perlička: na webu obíhá docela legrační klip jedné kuriozní autonehody. V dalším diskusi je vysvětlení, jak k tomu došlo: ...Také - bohužel již to na snímku není - ukazovala, jak nehoda vlastně......zobrazit celý příspěvek
K tomuhle tématu ještě perlička: na webu obíhá docela legrační klip jedné kuriozní autonehody. V dalším diskusi je vysvětlení, jak k tomu došlo: ...Také - bohužel již to na snímku není - ukazovala, jak nehoda vlastně vznikla. Měla lodičky, jasně. A ta špička se jí zapasovala mezi brzdu a plyn a zmáčkla tedy vlastně obojí...
A diskuse pokračuje názorem jakéhosi Jirky: Naboso!?!? To si odvykni! To je nebezpečný úplně stejně... Důvody ovšem neuvádí.
V české vyhlášce rozhodně není žádné omezení, viz http://www.autoskoly.cz/psp/
Ani jinde ve světě patrně žádná omezení nejsou, dokonce ani v USA. Pouze v Německu to možná zakázané je, ale je to trochu sporné, viz
http://www.hobby-barfuss.de/best_of/forum.htm#Lebensbereiche

a také TARGET="_new">http://www.hobby-barfuss.de/best_of/auto_01.htm#Bf_auto_erlaubt
Ahoj MG