####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3312    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]   ... [ 663 ]  


4.9.2007 12:56   MG:      Fotogalerie pro návštěvníky         
Ahoj přátelé,
určitě máte nějaké obrázky, o které byste se chtěli s ostatními podělit. Proto jsem do fotogalerie přidal složku "Galerie návštěvníků", ve které můžete tyhle obrázky publikovat.
Postup: ve fotogalerii klikněte na "přihlášení", jméno: "bosky", heslo: "naboso". Pak vlezte do......zobrazit celý příspěvek
Ahoj přátelé,
určitě máte nějaké obrázky, o které byste se chtěli s ostatními podělit. Proto jsem do fotogalerie přidal složku "Galerie návštěvníků", ve které můžete tyhle obrázky publikovat.
Postup: ve fotogalerii klikněte na "přihlášení", jméno: "bosky", heslo: "naboso". Pak vlezte do "Galerie návštěvníků", dole teď máte odkaz "=== přidat album nebo složku ===", na ten kliknete a dál postupujete podle návodu.
Je to pokus, který by mohli odsoudit k nezdaru vandalové tím, že galerii zahltí něčím, co tam nepatří. Doufám, že k tomu nedojde.
Dávejte tam prosím jen ty obrázky, které souvisejí s tématem. Rozhodně tam nepatří např. fetiš apod.
V galerii je nahoře také tlačítko "Nápověda", pak zvolte téma "Úpravy", ze kterého pak pokračují další odkazy.
Jako "podkladek" jsem tam dal několik svých obrázků z loňské návštěvy v USA, aby to nebylo zpočátku prázdné.
Těšíme se na vaše fotky.
MG

5.9.2007 9:05   Jakub:      Re: Jak dlouho začátečníkem...?         
Darden má 100% pravdu, fyzika se ošálit nedá. Mám za to, že každý z nás chodí bosky proto, že je mu to příjemné a ne aby se předváděl před jinými a nebo naháněl nějaké výkony a ohromoval jimi ostatní. Konce typu Jura jsou zbytečné. Každý se musí naučit poznat své hranice. Kdo už má silné "podešve",v......zobrazit celý příspěvek
Darden má 100% pravdu, fyzika se ošálit nedá. Mám za to, že každý z nás chodí bosky proto, že je mu to příjemné a ne aby se předváděl před jinými a nebo naháněl nějaké výkony a ohromoval jimi ostatní. Konce typu Jura jsou zbytečné. Každý se musí naučit poznat své hranice. Kdo už má silné "podešve",vydrží více, kdo ne, projde se třeba 100m jednou týdně nebo vůbec. Na jaře to zase klidně rozchodí. O nic přece nejde, chodíme bosky pro potěšení! Velmi bych ale radil omezit chození v hlubokém sněhu. Je-li déle v kontaktu se sněhem i jiná tenčí kůže než na chodidle, mráz vítězí mnohokrát rychleji. Nejlepší je slehlý nebo ujetý sníh, kouzelné je i klouzání po ledu. Potkáme-li se však při takové procházce s někým, jsme samozřejmě za totálního magora. Velmi by mě zajímal člověk, který se s tímto neskrývá před ostatními. Stačí, když lidé objeví bosé stopy ve sněhu, to je docela slušný poprask.
Takže každý ať chodí jak uzná za vhodné a nic se nemá přehánět. Úplně postačí chodit bosky třeba jen v létě, ale je to skoro jako droga, člověk neví kdy přestat a nejradši by boty zrušil celoročně.

5.9.2007 9:53   Ludvík:      společnost kontra boss         
Jak postupně překonávám ostych chodit bos mezi blízké spoluobčany (bydlím na malé vesnici) všiml jsem si jistých společných názorových rysů. Vypadá to, že společenost je spíše nakloněna k tomu uznávat bosou chůzi jako zdraví prospěšnou a tedy ODŮVODNĚNOU. To je velmi důležité při úvahách o společens......zobrazit celý příspěvek
Jak postupně překonávám ostych chodit bos mezi blízké spoluobčany (bydlím na malé vesnici) všiml jsem si jistých společných názorových rysů. Vypadá to, že společenost je spíše nakloněna k tomu uznávat bosou chůzi jako zdraví prospěšnou a tedy ODŮVODNĚNOU. To je velmi důležité při úvahách o společenském statusu bosého chodce. Znamená to, že výmluva: "To je moje terapie" je za prvé namístě, neboť je pravdivá, a za druhé je vhodná, neboť je pro většinu společnosti (podle mne) pochopitelná a přijatelná. Tedy ačkoli to z první bezprostřední reakce (většinou emočně zabarvené) blýzkých lidí nemusí být hned patrné, je bosý chodec vnímán jako někdo, kdo dělá něco AKTIVNĚ pro své zdraví. Dokonce lidé odevzdávající se plně do rukou lékařů specialistů a sami neudělají pro zdraví ani "ň", toto uznávají a myslím, že cítí dokonce jakýsi obdiv. Závěrem tedy: bosý chodec není zdaleka společenský outsider.
Tohle píši proto, že na těchto stránkách v rubrice pro a proti není uveden takřka žádný klad ohledně společenkého postavení bosochodce - to myslím není dobře.

5.9.2007 14:15   Juro:      Re: společnost kontra boss         
Z vlastnej skúsenosti viem, že problém s týmto majú hlavne naši mladší spoluobčania, kttorí sa narodili a vyrastali v tejto našej dobe, v ktorej sa chodenie naboso praktikuje snáď už iba na kúpaliskách. Starší ľudia na dedine pri pohľade na moje bosé nohy sa iba pousmejú a poznamenajú, že aj oni tak, pred 40, ci 50 rokmi chodili. Ostatným, na prekvapené otázky odpovedám štýlom: je to zdravé a navyše aj príjemné a pohodlné. Väščinou nemajú protiargument.

30.9.2007 21:55   Ludvík:      Jak v nemoci?         
Je skvělé, že se stránky opět mírně rozšířili. Myslím, že takové kapitolky jsou pro nás začátečnky důležité. Já osobně teď ovšem úpím již delší dobu pod tíhou nemoci, jejíž součástí a je i docela drsný kašel - no a choďte bos po veřejnosti s hrozným kašlem! Prostě, ačkoliv bych rád, sám sobě to musím zakázat, protože bych si i sám před sebou připadal divně. Takže mám otázku. Je možné se bosou chůzí vyléčit z akutní nemoci, resp. alespoň ovlivnit spíše pozitivně než negativně? (U chronických nemocí bych pozitivní efekt nezpochybňoval)