####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3312    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 639 ]  [ 640 ]  [ 641 ]  [ 642 ]  [ 643 ]   ... [ 663 ]  


10.1.2017 14:38   Martin:      Re: ledovka         
Pokud jde o přimrzání, týden po Silvestru jsem strávil na venkově. Je to na jižním okraji velikého kopcovitého polesí, v ústí širokého lesního údolí. Celý rok je tam chladněji než ve městech, je to porovnatelné s chladem v horských oblastech. Žima tam přímo teče z lesa. A ani nyní prostředí nesklama......zobrazit celý příspěvek
Pokud jde o přimrzání, týden po Silvestru jsem strávil na venkově. Je to na jižním okraji velikého kopcovitého polesí, v ústí širokého lesního údolí. Celý rok je tam chladněji než ve městech, je to porovnatelné s chladem v horských oblastech. Žima tam přímo teče z lesa. A ani nyní prostředí nesklamalo. Ráno jsem naměřil kolem 14 - 15 st. mrazu, přes den to nikdy nevystoupilo nad 10. Celý čas jsem na dvorku a v blízkém okolí chalupy strávil bos. Pracoval jsem se dřevem, chodil na procházky. Samozřejmě chodil jsem si ohřívat nohy dovnitř. Nepíšu to pro holedbání se svou výdrží, ale reaguji na poznámky o přimrzání. Zažil jsem to v situaci, kdy jsem z travnatého prostoru dvora, který byl pod sněhem, přešel na silnici anebo na betonovou pavlač. A také při šplhání na půdu po železném svařovaném žebříku. Přesně jako ve filmu "Obecná škola". Sněhem zvlhčené nohy se lepily - přimrzaly k betonu a železu. Trvalo to chvíli, než se jakž-takž osušily. Samozřejmě nehrozilo trvalé přimrznutí (ačkoliv, myslím, že existuje směrem dolů nějaká teplota, při které by něco podobného mohlo nastat, a potom by bosochodec s vlhkými nohami zřejmě musel počkat do jara..., anebo jako poručík Hamáček čekat, až ho vykopou :-)).
Takže ano, souhlasím, že bosochodectví nám přináší kromě radosti ze samé chůze i různé nové poznatky.
Zdravím všechny a přeji mnoho bosých kilometrů.

17.1.2017 15:31   Igy:      BOSÝ ROK, OMRZLINY, ČOKA         
BOSÝ ROK 2017
BOSÉ AKCE:
Vážení, bosý rok 2017 bude nabitý akcemi - od února do října co měsíc, to bosá akce, viz výpis níže. Podrobnosti viz www.TuristikaNaboso.cz, záložka Akce.
Jsou zde i dvě-tři novinky - mezinárodní výlet Naboso v ráji (květen, Labské pískovce) a výlet nejhezčím skla......zobrazit celý příspěvek
BOSÝ ROK 2017
BOSÉ AKCE:
Vážení, bosý rok 2017 bude nabitý akcemi - od února do října co měsíc, to bosá akce, viz výpis níže. Podrobnosti viz www.TuristikaNaboso.cz, záložka Akce.
Jsou zde i dvě-tři novinky - mezinárodní výlet Naboso v ráji (květen, Labské pískovce) a výlet nejhezčím skladním městem Pochod pro radost (září, Broumovsko). Pozornosti též doporučím veletrh obuvi KABO (únor, Brno), kde se odehraje střet klasické obuvnické tortury s bosými botami a bosou chůzí.
POZOR NA OMRZLINY, NOSTE RADĚJI (BOSÉ) BOTY:
Nedbal jsem vlastních bezpečnostních zásad, uvedených v dokumentu "Není ti zima, chlapče?", viz www.TuristikaNaboso.cz, záložka Texty. Šel jsem naboso za silných mrazů (asi minus 8 C) a v hlubokém sněhu 23 km (čtete dobře - dvacettři). Přes veškerou "opatrnost" a zkušenost jsem si uhnal na prsteníčku levé nohy omrzlinu 2. stupně (puchýř). Nic se nemá přehánět, dodržujte stanovená bezpečnostní opatření, neriskujte. Měl jsem dost nahnáno, prst naštěstí přežil, a dosavadní celoroční chůzi naboso omezím - za silných mrazů a v hlubokém sněhu nebudu chodit delší výlety naboso, ale v bosých botách (např. viz www.naboso.cz, mám ponožkoboty Leguano a pohorky Feelmax Kuuva).
KLASICKÉ CERTIFIKOVANÉ BOTY VERSUS BAREFOOT:
na www.TuristikaNaboso.cz, záložka Texty, přibyl dokument "barefoot vs. COKA". Zde najdete rozbor požadavků a tvrzení České obuvnické a kožedělné asociace z barefoot hlediska. Tento rozbor byl zpracován primárně pro účely výše zmíněného veletrhu KABO.
Ze srdce zdravím. Igy, www.TuristikaNaboso.cz
BOSÝ ROK:
KAŽDÉ PONDĚLÍ (zatím kromě 6/2/2017) 17,30 h VYCHÁZKA NABOSO V PRAZE, viz záložka Akce
Únor - KABO - Brno, mezinárodní veletrh obuvi, souboj barefootu s klasickou obuvnickou torturou, 18.-20.2., viz záložka Akce.
Duben - každoročně BOSKY POD POKLIČKOU - Kokořínsko, 22/4/2017, viz záložka Akce.
Květen - NABOSO V RÁJI - CHKO Labské pískovce, 20/5/2017, viz záložka Akce.
Červen - každoroční pochod centrem Prahy "DLABU NA SOCIÁLNÍ TABU" a Piknik v botanické - 18/6/2017, viz záložka Akce.
Červenec - každoroční akce FESTIVAL NABOSO (Mezinárodní den turistiky naboso 2. roč.) - poslední sobota v červenci, Loučeň - 29/7/2017, viz záložka Akce.
Srpen - každoročně BOSÁ BOSEŇ - Český ráj, 26/8/2017, viz záložka Akce.
Září - POCHOD PRO RADOST, Teplicko-Adršpašská33 - CHKO Broumovsko, 16/9/2017, viz záložka Akce.
Říjen - každoročně NABOSO DO HOUSLÍ - Praha, 28/10/2017, viz záložka Akce.

23.1.2017 14:53   jarda:      Re: Výpoveď kvôli bosovaniu?         
jj taky mam pocit ze divne koukaji jen primitivove. ale mam i dojem ze jde i o IQ znam i vysokoskolaky ktery me naprosto odsuzuji ale take si o nich myslim ze vystudovali je proto ze si ucivo jen pamatuji, pac realne me inteligentni neprijde.
Ja sam jsem pouze vyucen, ale pracuji v oboru IT i zminovany kolega je z IT.

24.1.2017 19:43   nik:      Re: Výpoveď kvôli bosovaniu?         
Můj názor je takový, že to není ani tak o vzdělání, stejně ani o IQ. Je to o člověku, jako takovém. Leč rozhled a sečtělost, nebo životní zkušenost to asi do jisté míry ovlivní. Nicméně může mít titulů, že se do občanky sotva vlezou. Přesto může chápat bosochodectví, jako projev anarchismu, druh psychické poruchy nebo nějaký druh výtržnictví. Znám mnoho lidí jak z akademické sféry, tak z dělnické(=chápejte manuálně pracující). Mám zkušenost, kde bych v každé z těchto sfér našel mnoho nadšenců a mnoho odpůrců této filosofile (bosochodectví).

26.1.2017 6:26   vlkky:      divné pohledy         
Jelikož aktivně chodím bosky již 2 roky a posledí rok prakticky 100% - letošní zima byla velmi zajímavá a občas jsem musel obout sockwy, tak mohu říct, že je to s náhledem lidí na tento styl jen o tom, aby si zvykli. U nás ve městě už se setkávám s udiveným pohledem jen velmi zřídka, zkrátka lidi si......zobrazit celý příspěvek
Jelikož aktivně chodím bosky již 2 roky a posledí rok prakticky 100% - letošní zima byla velmi zajímavá a občas jsem musel obout sockwy, tak mohu říct, že je to s náhledem lidí na tento styl jen o tom, aby si zvykli. U nás ve městě už se setkávám s udiveným pohledem jen velmi zřídka, zkrátka lidi si zvykli. Ba naopak se podivovali na tom, že mám obuté sockwy - ano při mínus dvaceti nebo v rozsolené břečce při mínus pěti to opravdu už není ono. Zkoušel jsem krátce rozsolený sníh (i když jako sníh to už moc nevypadlo) a myslím si, že už se kůže pod prsty mírně popálila (nic hrozného, ale moc příjemné to není).
Zkrátka čím více si lidé na bosování zvyknou, tím méně si toho budou všímat a řešit to.