####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3312    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 638 ]  [ 639 ]  [ 640 ]  [ 641 ]  [ 642 ]   ... [ 663 ]  


17.11.2016 8:36   igy:      Výzkum, fotky, bosé aktuality         
Výzkum, fotky a další bosé aktuality.
Vážení, přijměte prosím následující bosé novinky, aktuality:
1) VÝZKUM - probíhá výzkum "Vliv obutí na pohyb člověka". Hledáme dospělé i děti, kteří chodí či běhají naboso či v barefoot obuvi. Výzkum obnáší EMG, pedobarografii a CT nohou. O svých......zobrazit celý příspěvek
Výzkum, fotky a další bosé aktuality.
Vážení, přijměte prosím následující bosé novinky, aktuality:
1) VÝZKUM - probíhá výzkum "Vliv obutí na pohyb člověka". Hledáme dospělé i děti, kteří chodí či běhají naboso či v barefoot obuvi. Výzkum obnáší EMG, pedobarografii a CT nohou. O svých nohách se dozvíte, co jste možná nevěděli. Pojďme to natřít běžné obuvnické tortuře. Více viz www.TuristikaNaboso.cz/akce/ .
2) FOTO Z HOUSLÍ - na www.TuristikaNaboso.cz/foto/ přibyly v odd."Naboso do Houslí - stálá galerie" i fotografie z letošního ročníku. Slavná Ája Žižla Pižla tam zadávila a zahrabala i jednoho obutého, co nám sypal pod nohy připínáčky :-)))
3) MEZINÁRODNÍ DEN TURISTIKY NABOSO - na www.TuristikaNaboso.cz/akce/ již visí termín druhého ročníku MDTN v Loučni - 29/7/2017.
4) ZIMNÍ BOSÉ VYCHÁZKY V PRAZE - i v zimě probíhají pravidelné pondělní bosé vycházky v Praze, viz www.TuristikaNaboso.cz/akce/ .
5) CHŮZE NABOSO V ZIMĚ - ti, kteří chtějí chodit naboso i v zimě a neví, jak na to, uvítají dokument "Není ti zima, chlapče", který pojednává právě o chození naboso v nízkých teplotách a ve sněhu. Viz www.TuristikaNaboso.cz/texty/ .
6) SLEVA NA BOSÉ BOTY - pro ty, kteří to naboso v zimě již nedávají, mám novinku - řeknete-li v obchodě www.naboso.cz heslo "Turistika naboso Slouka", máte nárok na 5% slevu.
Hezké Vánoce a na jaře (Bosky pod Pokličkou) na boshledanou :-) Igor.

25.11.2016 23:02   FarKy:      Výpoveď kvôli bosovaniu?         
Ahojte, po dlhej dobe mám otázku. Už som to tu v minulosti spomínal tuším... nevadí. Čo si myslíte? U profesií pri ktorých záleží na tzv. renomé/prestíži, proste o tom, čo si ostatný myslia... napr. UČITEĽ a pod., či môže dostať výpoveď z práca kvôli chodeniu naboso MIMO práce. Proste chodí, behá, t......zobrazit celý příspěvek
Ahojte, po dlhej dobe mám otázku. Už som to tu v minulosti spomínal tuším... nevadí. Čo si myslíte? U profesií pri ktorých záleží na tzv. renomé/prestíži, proste o tom, čo si ostatný myslia... napr. UČITEĽ a pod., či môže dostať výpoveď z práca kvôli chodeniu naboso MIMO práce. Proste chodí, behá, túruje naboso. Okolie si to začne všímať - rodičia, deti, kolegovia učitelia. A začne byť známy vo svojom meste - blázon, čudák, šialenec, preplo mu, *****(to všetko som napr. zažil, no boli aj pozitívne rekcie :) ). Venuje sa tomu MIMO práce, do práce to neťahá, nepresvedčuje o tom nikoho, proste len mimo práce. A zrazu začnú rodičia to vnímať tak, že nebudú dávať deti do školy, kde učí taký blázon, vyhoďte ho a pod. Začne robiť ZLÉ meno škole, v ktorej učí, lebo sa to vlastne každý dozvedel, lebo ho videli vonku naboso. Takže môže dostať výpoveď za to, že svojim hobby, podľa neznalých ľudí, poškodzuje dobré meno školy??? Že proste vedenie neuznáva to, čo robí, tak ho vyhodia??? Ja si myslím, že NIE! ALE ROBÍ SA TO!!! Hlavne tu na tomto chorom východnom Slovensku (Pre Čechov: Vých. Slov. je niečo ako Morava, ale 10x horšie).

26.11.2016 5:01   vlkky:      Re: Výpoveď kvôli bosovaniu?         
Ahoj, jsem z Moravy, bosuji cca 2 roky z toho tento rok prakticky pořád naboso a to i v práci i u klientů (daňové a účetní poradenství). K této problematice bych měl poznatky z trochu jiného soudku. Nechci nikoho urazit, ale zdá se mi, že rekace často souvisí s úrovní vzdělání, které do značné míry ......zobrazit celý příspěvek
Ahoj, jsem z Moravy, bosuji cca 2 roky z toho tento rok prakticky pořád naboso a to i v práci i u klientů (daňové a účetní poradenství). K této problematice bych měl poznatky z trochu jiného soudku. Nechci nikoho urazit, ale zdá se mi, že rekace často souvisí s úrovní vzdělání, které do značné míry utváří pohled na svět přes rozsah informací, které člověk má. Z čeho tak usuzuji? Z reakcí lidí.
Prakticky u všech podnikatelů a i pracovníků v účetních kancelářích a vedeních firem jsem se prakticky nesetkal s negativní reakcí. Většinou jde o reakce pozitivní (že to má vliv na lepší zdraví) ale hodně i s reakcí takovou, že to sami provozují (ale jen soukromě). Ve městě, že by se neodvážili. Spousta z nich to podporuje a fandí mi. Něktěří, se trochu podivují, ale v dobrém. Spíše se zajímají proč to dělám, zda se nebojím, že na něco šlápnu apod.
Na základní škole, kde vodím 2 mé děti si za ty 2 roky taky zvykli a škola jako taková s tím nemá žádné problémy, i když prý i v hodinách občanské nauky na tuto problematiku bosování narazili :-)
Vyloženě negativní reakce jsem nezažil, spíše jde o "divné pohledy" či "hloupé připomínky", kroucení hlavou apod. - to zaznamenávám buď od některých staších lidí nebo od osob, které jsou (alespoň se mi to tak zdá) od pohledu spíše nižšího vzdělání (opět zdůrazňuji, že nechci nikoho urazit nebo se nad někoho povyšovat). Jde jen o praktickou zkušenost.
Můj závěr je o tom, že ti, co se na to dívají jako na "divnost" jsou lidé spíše s nižším "rozhledem", s omezeným přístupem či žádným přístupem k internetu, zkrátka že jde o lidi s celkovou menší informovaností.
Vyšší infomovanost ve společnosti je co se týče posledních let dílem zejména vedení tohoto občanského sdružení (dneska spolku), za což všem tímto velký dík.

26.11.2016 16:40   MG:      Re: Výpoveď kvôli bosovaniu?         
Ahoj vlkky,
jako kvalifikovaný důvod k výpovědi to určitě není. Jiná věc ovšem je, že když je potřeba se zbavit někoho, kdo se jenom nelíbí, dá se najít nějaký zástupný důvod nebo mu jen znepříjemnit život, že odejde sám.
Jako podstatné se mi ale zdá tohle: "...Venuje sa tomu MIMO práce, do......zobrazit celý příspěvek
Ahoj vlkky,
jako kvalifikovaný důvod k výpovědi to určitě není. Jiná věc ovšem je, že když je potřeba se zbavit někoho, kdo se jenom nelíbí, dá se najít nějaký zástupný důvod nebo mu jen znepříjemnit život, že odejde sám.
Jako podstatné se mi ale zdá tohle: "...Venuje sa tomu MIMO práce, do práce to neťahá,..". To navozuje dojem, jako kdyby to byla nějaká ilegální činnost, něco, co do školy nepatří. Ve skutečnosti je to právě naopak: není to nic špatného a do školy to patří. Právě do školy. Na webu je dostatek článků, ve kterých se uvádí příznivý vliv pohybu naboso nejen na rozvoj pohybových schopností dětí, ale i na jejich psychický rozvoj (příklad viz např. zde v tématu Děti). Takže nenásilná propagace (samozřejmě i s dobrými argumenty včetně těch, že v i v jiných zemích, které považujeme za kulturní - Austrálie, NZ, Finsko, Rakousko,... je to docela běžné) by asi byla namístě, Možná že by to mohlo trochu opravit mínění "blázon, čudák, šialenec".
A ještě otázka: jaký je asi podíl těch, kteří to vnímají záporně, proti těm, kteří se k tomu staví indiferentně nebo kladně? Můj dojem (a i mnoha jiných) je, že jsou v menšině.
MG

10.12.2016 5:10   vlkky:      ledovka         
Včera jsme měl pěkný dotaz. Šéf mi říkal, že se ho klienti ptají, zda jsem nepřimrzal na ledovce. Tento týden do rána pršelo a ráno byla pěkná ledovka. Protože však bylo jen asi mínus dva, byl jsem opět naboso. Nicméně mám dojem, že "přimrzání" může fungovat jen na podchlazeném kovu. Při c......zobrazit celý příspěvek
Včera jsme měl pěkný dotaz. Šéf mi říkal, že se ho klienti ptají, zda jsem nepřimrzal na ledovce. Tento týden do rána pršelo a ráno byla pěkná ledovka. Protože však bylo jen asi mínus dva, byl jsem opět naboso. Nicméně mám dojem, že "přimrzání" může fungovat jen na podchlazeném kovu. Při chůzi po ledu nic takového nehrozí (tedy rozhodně ne při mínus 2 stupních).
Mimochodem jsem učinil zajímavý postřeh - vždy jsem si myslel, že bosky po ledu to bude pěkně klouzat, ale zjistil jsem, že není led jako led. Tento byl takový, že když dopadaly kapky deště, okamitě namrzaly, tj. led byl hrbolatý (kapky po dopadu okamžitě zmrzly a nestihly se roplynout). Zřejmě tím, že led byl takto nerovný se mu i podobně přizpůsobilo chodilo, které kopírovalo tyto nerovnosti. To mělo za následek, že chodidlo na ledě neklouzalo.
Naproto tomu chůze v botách byla pěkně nebezpečná, protože tvrdá podrážka klouzala jen po těch vrcholcích jednotivých namzrlých kapek.
Tak si opět potvrzuji, že chůze bosky přináší mimo jiné velmi zajímavé postřehy a nové vjemy.