####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3312    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]   ... [ 663 ]  


22.8.2007 17:10   Vojta:      Dámy a pánové,         
Nelze začít jinak, než říci "Ano". Když jdu po ulici a zírají na mě cizí lidi, nijak zvlášť mně to nevadí. A když by mi něčí pohled z nějakého důvodu opravdu vadil, použiji variantu "mobil". vytáhnu prostě telefon a předstírám hovor, jen třeba slovy "Ano?...Ano...no samořejmě" etc.Teď už ji používám......zobrazit celý příspěvek
Nelze začít jinak, než říci "Ano". Když jdu po ulici a zírají na mě cizí lidi, nijak zvlášť mně to nevadí. A když by mi něčí pohled z nějakého důvodu opravdu vadil, použiji variantu "mobil". vytáhnu prostě telefon a předstírám hovor, jen třeba slovy "Ano?...Ano...no samořejmě" etc.Teď už ji používám méně, ale pokud někdo chozením bosky začíná, možná mu tato malinkatá rada pomůže překonat počáteční... nazvěme to "nejistotou".
Já osobně také nechodím bosky nějak dlouho, protože jediné, co tak nějak nemám rád je, když zírají lidi, které znám - relativně znám, třeba blízcí sousedé a tak. Chodím raději někde jinde, než v "mojí" ulici.
Ale nutno říci, že je to v pohodě, protože člověk má pocit, že dělá něco "dobrého pro sebe" - viz zdravotní faktory - a zároveň, že se dokázal postavit někdy nepříliš -kulantně řečeno- inteligentním normám.

22.8.2007 17:32   Ludvík:      Re: Dámy a pánové,         
No jasně. Ani bych neřekl, že normy jsou "nepříliš inteligentní". Ony jsou ve skutečnosti dobře promyšlené ovšem bohužel panujícím "zlořádem". Nechci být pesimista (a taky jím nejsem), nicméně např. propagace brýlaté módy není nic jiného než: "Lidi to je v pořádku, že vidíte špatně, hlavně s tím nic......zobrazit celý příspěvek
No jasně. Ani bych neřekl, že normy jsou "nepříliš inteligentní". Ony jsou ve skutečnosti dobře promyšlené ovšem bohužel panujícím "zlořádem". Nechci být pesimista (a taky jím nejsem), nicméně např. propagace brýlaté módy není nic jiného než: "Lidi to je v pořádku, že vidíte špatně, hlavně s tím nic nedělejte a nasaďte si krásné brýle či k. čočky se změnou barvy očí." "Chcete chodit jako v bavlnce? Kupte si boty právě od nás!" Atd. atd. - to je norma. Postavit se proti tomu není výsledek opozičního myšlení, ale výsledek duchovního rozvoje. Takže se ani nedá říci, že by člověk šel "proti tomu", ale jde "jinudy" - a bos.

24.8.2007 7:35   Juro:      bosá skúsenosť         
V noci v lese je to velmi fajn, keď človek nevidí a odhaľuje priestor pred sebou iba nohami. Ja som kedysi dávnejšie, ako mladoň stredoškolský, putoval bosý asi 25 km - cesta, pole, lesík a na záver ako bonus chladné vody plytkej riečky. Celou cestou ma míňali iba autá a dvaja chlapci na bicykli, na......zobrazit celý příspěvek
V noci v lese je to velmi fajn, keď človek nevidí a odhaľuje priestor pred sebou iba nohami. Ja som kedysi dávnejšie, ako mladoň stredoškolský, putoval bosý asi 25 km - cesta, pole, lesík a na záver ako bonus chladné vody plytkej riečky. Celou cestou ma míňali iba autá a dvaja chlapci na bicykli, na ktorých tvárach som badal iba taký drobný údiv.. Pre istotu som poťažkával v ruke topánky, aby bolo jasné, že sú nepohodlné a tlačia. Dovod mojej bososti bol však úplne iný: Milujem tú naturálnosť. Zvlášť po celodennej práci s počítačom túžim vyzuť sa, obliecť konopné gate a pásť kravy na holiach!

24.8.2007 23:06   darden:      Re: Dámy a pánové,         
Já nerad pojmenování jako třeba životní styl, nějaké duchovní povýšení sebe sama (a jen v duchu),... a nechci se zařazovat do nějakého společenství,... Ten mobil je dobrej nápad, v jednom čase jsem ho používal, ale spíš jsem dělal že píšu sms nebo čtu a nebo jsem pročítal i starší. Jít bos na výlet do přírody je ale uplně normální, tam to není třeba. A blbá reakce ta je hodná ignorování.

24.8.2007 23:32   Ludvík:      Re: Dámy a pánové,         
Mobil jsem si za ty dva měsíce co jej mám ještě nezvykl nosit, takže mě taková věc ani nenapadla, ale jsem myslím celkem komunikativní člověk, takže pokud mě někdo nějak osloví ohledně mých nohou, nedělá mi problémy se s ním začít o tom bavit. A s nějakým nepříjemným přístupem jsem se ještě nesetkal......zobrazit celý příspěvek
Mobil jsem si za ty dva měsíce co jej mám ještě nezvykl nosit, takže mě taková věc ani nenapadla, ale jsem myslím celkem komunikativní člověk, takže pokud mě někdo nějak osloví ohledně mých nohou, nedělá mi problémy se s ním začít o tom bavit. A s nějakým nepříjemným přístupem jsem se ještě nesetkal.
Ohledně duchovního rozvoje (jejž asi Darden komentoval) - domnívám se že spotřební model počínající reklamou, pokračující nákupem, spotřebou a končící vyhozením není dobrým předpokladem pro duchovně bohatý život. Proto jakákoliv aktivita, při níž se člověk dobrovolně zříká nějaké materiální oblasti (zejména pokud je pro běžný život nepostradatelná - boty) je dobrou cestou resp. předpokladem pro únik z tohoto modelu.