####
Pro-proti z hl. zdravotního
Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 29    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  


10.6.2018 20:19   Ide o zvyk:      Re: Kde se stala chyba?!         
No v prvom rade je to vec zvyku. My skúsení bosonožci tak chodíme už bez väčších problémov. Musíš na to ísť postupne, aby si pokožka na tvojich chodidlách zvykla, že už ju nič "nechráni" a že sa musí začať spoliehať len sama na seba. Tým pádom ti postupne zosilnie. Najlepšie je preto začať......zobrazit celý příspěvek
No v prvom rade je to vec zvyku. My skúsení bosonožci tak chodíme už bez väčších problémov. Musíš na to ísť postupne, aby si pokožka na tvojich chodidlách zvykla, že už ju nič "nechráni" a že sa musí začať spoliehať len sama na seba. Tým pádom ti postupne zosilnie. Najlepšie je preto začať na jar, keď ešte nie je tak horúco. Ale dá sa aj v lete, ale skôr v tie chladnejšie dni alebo tak ku večeru, keď už to tak nepáli. Vtedy sú tie chodníky veľmi príjemné aj pre začaitočníka. Ja chodím bosý skoro všade, a horúci asfalt mi už nerobí problém. Rozumné by bolo, keby si si spočiatku nosil so sebou nejakú záložnú obuv. Keď budeš potrebovať, tak sa proste obuješ. A keď potom budeš na mieste, kde si myslíš, že to v pohode dáš, tak sa zasa vyzuješ. Žabky schováš aj do batohu, alebo ich ponesieš aj v ruke. Chce to aspoň pár týždňov aktívneho nácviku, potom už môžeš skúšať nechávať obuv doma. Uvidíš že to v pohode zvládneš. Hlavne sa nenechaj odradiť, lebo je so naozaj skvelé. :) o pár dní si v pohode.

12.6.2018 2:05   MG:      Re: Kde se stala chyba?!         
Tomáši, vítej v komunitě bosonožců. Doufám, že se brzy uzdravíš a že tě tenhle nepříjemný zážitek neodradí.
Téma horkého asfaltu by si asi zasloužilo svojí kapitolu v sekci "jak na to". Jsem celkem zkušený bosochodec (téměř) 24/7, tanec na žhavých uhlících, štěrk atd. celkem bez problémů. Rozpále......zobrazit celý příspěvek
Tomáši, vítej v komunitě bosonožců. Doufám, že se brzy uzdravíš a že tě tenhle nepříjemný zážitek neodradí.
Téma horkého asfaltu by si asi zasloužilo svojí kapitolu v sekci "jak na to". Jsem celkem zkušený bosochodec (téměř) 24/7, tanec na žhavých uhlících, štěrk atd. celkem bez problémů. Rozpálený asfalt ale úplně nezvládám, a nevěřím, že se to dá nějak zásadně natrénovat. Naštěstí situace, kdy to opravdu nejde, je jen pár bezmračných dní v létě a jen v poledních hodinách. A ten asfalt musí být nový, černý jako bota.
Jestliže se chystám na výlet, kde se dá čekat delší cesta za těchto podmínek, beru si s sebou "záchranné boty" - postačí i děravé ponožky "na odpis", které se vejdou do kapsy. Letos jsem je musel použít dvakrát.
Jak to, že na žhavých uhlících se chodit dá a na rozpáleném asfaltu ne? Asfalt, i když je mnohem chladnější (až 60-70 °C proti 500 °C žhnoucí uhlík), má podstatně větší tepelnou vodivost a doba dotyku s uhlíky je velmi krátká.
Několik tipů:
- chodníky ve městě mají kamenné obrubníky, které rozpálené nejsou
- bílé čáry na přechodu jsou chladnější než asfalt mezi nimi
- jedna strana ulice bývá alespoň částečně ve stínu
- kratší úsek rozpáleného asfaltu se dá přeběhnout
- nesmí se zůstat stát, viz Tanec na uhlících
- pokud je asfaltová cesta v přírodě, bývá na okrajích tráva nebo smetí
Ještě pro zajímavost příspěvek z německé diskuze na Hobby-barfuss:
Přeji brzké uzdravení
MG

14.6.2018 9:23   Lubo:      Re: Kde se stala chyba?!         
Ahoj, horúci asfalt je podľa mňa na začiatok dosť extrémny, ale príde mi to trochu podobné, ako v lete pri mori s pieskom. Ten je tiež cez obed, keď pečie slnko, horúci a dlho na ňom nevydržím, ale nájde sa dosť ĺudí, ktorí po ňom pobiehajú bosí a nespália sa. A pochybujem, že doma trénujú na horúco......zobrazit celý příspěvek
Ahoj, horúci asfalt je podľa mňa na začiatok dosť extrémny, ale príde mi to trochu podobné, ako v lete pri mori s pieskom. Ten je tiež cez obed, keď pečie slnko, horúci a dlho na ňom nevydržím, ale nájde sa dosť ĺudí, ktorí po ňom pobiehajú bosí a nespália sa. A pochybujem, že doma trénujú na horúcom asfalte. Akoby základná odolnosť chodidla bola aj pri netrénovaných ľuďoch rozdielna. Ja napríklad aj napriek snahe trénovať horúci asfalt ani piesok nezvládam, rovnako nezvládam ani sneh a teploty blízke nule. Po lese však prejdem aj po horšej kamienkovej ceste bez problémov. Podobne jeden môj známy tiež horúci asfalt a sneh natrénovať nedokáže. Ale poznám osobne iného bosochodca, čo veselo chodí v lete po horúcich chodníkoch a v zime má limit do -9°. Zrejme si musí každý spoznať svoje možnosti a riadiť sa tým :)

23.6.2018 9:59   Petr:      Re: Kde se stala chyba?!         
Tady to zřejmě souvisí s tím, že bosochodci mají už kůži na chodidlech přizpůsobenou, v podstatě mozolnatou, a proto reagují i na rozpálený povrch lépe, chodidla mají odolnější. Pro začátek třeba chodit buď v trávě či hlíně, či jen na chodnících, které jsou ve stínu a vždy chodit jen tak dlouho, dokud to není nepříjemné.

Poslední příspěvky v ostatních diskuzích
Odkazy15.7.2018MG: Oskar
Všeobecná diskuze10.7.2018Ward: Re: Hledá se bosonožka z Prahy:-)
Tanec na žhavém uhlí5.7.2018MG: Re: bál bych se pádu
Nejde o perverznosti10.6.2018cat: Re: perverznosti
Pro-proti z hl. společenského31.1.2018Tom: Re: pro Toma
Skleněný koberec 12.9.2017MG: Zvládají to i děti
Metodika turistiky naboso15.12.2016Juro: Re: Sandále + turistika
Děti10.12.2016Jakub Týnský: Re: naboso legálně i ve škole
Stydím se2.12.2016Aleš: Ad "stydím se"
Sníh1.12.2016Martin: Re: zima a sníh
Zima22.11.2016vlkky: Re: Naboso v zimě
Pro-proti z hl. ekonomického5.10.2016petr.liskovec: Boso-komerce
Náročný terén2.10.2016Zuzka: Re: Jak na to - náročný terén
Proč chodím bosky?1.10.2016De La Frog: Re: Bosky
Pro-proti z hl. estetického25.9.2016zuzana: pro-proti z hl. estetickeho
Pro-proti z hl. hygienického29.6.2016Matej: Re: domů a ven
WashingtonPost16.3.2016igy: Děti naboso
Diskusní fórum "B"27.6.2014paja781p: odkazy
Chvála bosonohým12.11.2013Rotobull: Začátek
Spasí bosí svět?19.5.2013Mamut na kopru: Bosky k podstate
Tělesná výchovanejsou příspěvky
Vývojová stadianejsou příspěvky
Wikipedianejsou příspěvky